آکایران :درباره تبلیغات محیطی فیلم «محمد رسول الله (ص)» ساخته مجید مجیدی

«محمد رسول الله (ص)» آخرین ساخته مجید مجیدی است که قرار است از 4 شهریور در سینماها اکران شود و این روزها بیلبوردهای زیادی از این فیلم در سطح شهر دیده می شود؛ فیلمی که از آن به عنوان بزرگترین پروژه سینمای ایران یاد می شود.

فیلم سینمایی «محمد رسول الله (ص)» از روز چهارشنبه 6 شهریور ماه همزمان با میلاد امام رضا علیه السلام در تهران و تعدادی از سینما های شهرستان ها که برای اکران این فیلم تجهیز شده اند اکران خواهد شد؛ اولین اکران بین المللی فیلم نیز روز 5 شهریور ماه در مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی مونترال کانادا خواهد بود. در آستانه اکران عمومی در حالی که از زمان آغاز تولید فیلم در رسانه های گروهی، از عناوین مختلفی برای فیلم مجیدی استفاده می شد، روابط عمومی این پروژه، از همه رسانه ها درخواست کرد تا تنها از عنوان «محمد رسول الله (ص)»  برای این فیلم استفاده شود؛ در تیتراژ ابتدایی فیلم نیز همین نام ذکر شده.
تبلیغات محیطی و مجازی فیلم
با نزدیک شدن به اکران عمومی فیلم تبلیغات گسترده ای برای معرفی شکل گرفته. عوامل فیلم سعی کردند از فضاهای مختلف برای معرفی کار استفاده کنند. در حال حاضر استفاده از فضای مجازی و تبلیغات محیطی بیشترین سهم را در معرفی فیلم دارد. در فضای مجازی علاوه بر این که از طرف عوامل صفحاتی در شبکه های اجتماعی با نام فیلم راه اندازی شده تعدادی از طرفداران هم به تبلیغ در صفحات خود مشغول شدند و با شِیر کردن عکس هایی از پشت صحنه، تصاویر فیلم و تیزر  به معرفی فیلم می پردازند.
muhammadmovie عنوان صفحه اینستاگرام انتخاب شده برای فیلم است که از فعال ترین شبکه ها است. این صفحه که تقریبا سه هفته ای از راه اندازی اش می گذرد تا الان با 105 پُست حدود 3400 فالور دارد. با نزدیک شدن به زمان اکران فیلم تعداد پُست هایی که در این صفحه منتشر می شود روزانه به 5 مورد هم می رسد که شامل تصاویر و بخش های کوتاهی از فیلم است.

اکران فیلم محمد رسول الله


بنا به گزارش آکاایران : همچنین بعد از نشست خبری که هفته گذشته در لوکیشن اصلی فیلم برگزار شد تبلیغات و پرداختن رسانه ها به فیلم پررنگ تر شده.  پخش نشست خبری به طور مستقیم از شبکه خبر که برای اولین بار اتفاق افتاد نشان از آن دارد که تلویزیون در پخش تیزرهای تبلیغاتی این فیلم فعال خواهد بود.
علاوه بر این در تبلیغات محیطی بیلبوردهای زیادی در سطح شهر به فیلم اختصاص داده شده که تبلیغات میدان ولیعصر و میدان انقلاب از مهمترین آنهاست. سازندگان از تصاویر فیلم به مثابه یک گالری استفاده و در سطح پایتخت نصب کرده اند. نکته ای که در این تبلیغات دیده می شود حذف نام عوامل فیلم است به طوری که در بیلبورد تنها تصویری از فیلم همراه با لگوی کوچکی در کنار صفحه دیده می شود؛ مجیدی در این رابطه گفته: « با نوشتن نام عوامل روی پوسترهای تبلیغاتی، زیبایی تصویر گرفته می شد از همین رو تصمیم گرفتم نام هیچ یک از عوامل بر تبلیغات نباشد تا چشم انداز زیباتری از عکس های این فیلم سینمایی به مردم نشان داده شود. ضمن اینکه علاقه ای نداشتم نام خودم هم بر این پوسترها و عکس ها باشد زیرا سوژه اثر مهم تر از نام کارگردان است. علاوه بر این تک تک فریم های عکس که کاری از نادر فوقانی است مانند تابلوهای نقاشی است.»

علاوه بر این در تبلیغات محیطی بیلبوردهای زیادی در سطح شهر به فیلم اختصاص داده شده که تبلیغات میدان ولیعصر و میدان انقلاب از مهمترین آنهاست. سازندگان از تصاویر فیلم به مثابه یک گالری استفاده و در سطح پایتخت نصب کرده اند


با این همه یک نکته ظریف در تلبلیغات محیطی فیلم لحاظ نشده ؛ در حالی که به گفته محمد فوقانی عکاس فیلم حدود ۷۰۰۰ فریم در بخش های مختلف تست لباس، تست گریم، پشت صحنه و صحنه عکس گرفته شده در بین بعضی از تصاویر تبلیغاتی عکس های چندان مناسبی انتخاب نشده و با توجه به اینکه تصاویر بدون نام عوامل طراحی شده و لوگوی فیلم در گوشه کناری تصویر وجود دارد در نگاه اول برای مخاطب نام فیلم را تداعی نمی کند.

تبلیغات فیلم محمد رسول الله


همچنین سایت فیلم به آدرس  mohammadmovie.com به تازگی راه اندازی شده که با پخش بخش هایی از موسیقی فیلم در قسمت ها مختلفی عوامل را معرفی و اخبار فیلم را باز نشر می کند. سایت راه اندازی شده می تواند مرجعی باشد برای سایر رسانه ها تا اخبار و اطلاعات به روزتری از این

منبع : محمد رسول الله