بعد از انتشار برترین عکس های خبری سال 2014 توسط CNN گوگل برترین های خود را منتشر کرد.

یک سال میلادی دیگر رو به پایان است و هیچ نیازی به این گفته نیست که بیش از میلیارد ها جستجو در سال 2014 در موتور جستجوی گوگل رقم خورده و مانند همیشه گوگل کمی وقت گذاشته تا بر ترین و بیشترین موضوعات جستجو شده در موتور جستجوی خود را برای اطلاع کاربران و علاقه مندان منتشر کند.

در رده دوم جستجو های گوگل به موضوع جام جهانی و World Cup بر می خوریم که همچنین موضوع اول بحث ها و پست های فیس بوکی در سال 2014 نیز بوده و هیچ تعجبی ندارد که یکی از بر ترین رویدادهای ورزشی جهان در سال 2014 جزو بر ترین موضوعات جستجو شده در گوگل و موتور جستجوی این شرکت باشد.

از آنجا که ممر اصلی درآمدی گوگل وابسته به تبلیغات است، در نتیجه هیچ جای تعجبی نیست که گوگل با انتشار یک چنین گزارش هایی و نیز طراحی و تدوین ابزار Google Trends توجهات کاربران و اصحاب کسب و کار را به خود جلب کند

به ترتیب در رده های سوم و چهارم، موضوع ویروس ابولا و هواپیمای ناپدید شده خط هوایی مالزی با نام پرواز MH370 قرار گرفته اند؛ اما موضوعات پنجم و ششم بسیار جالب توجه هستند: موضوع ALS و چالش سطل آبب یخ در رده پنجم و بازی محبوب Flappy Bird در جایگاه ششم است.

,برترین های گوگل, جستجوی گوگل, چالش سطل آب,ارتباطات و رسانه ها

به ترتیب موضوعات بر تر جستجو شده در موتور جستجوی گوگل عبارتند از: Conchita Wurst برنده یورو ویژن، ISIS یا گروه تروریستی داعش، فیلم Frozen، و المپیک بازی های زمستانی سوچی.

اما در موضوع بر ترین عبارات جستجو شده در سال 2014 در بخش کالاهای مصرفی الکترونیکی، بدون هیچ تعجبی iPhone 6 بر ترین مورد جستجو بوده و در رده دوم رقیب اصلی اندرویدی اپل یعنی سامسونگ Galaxy S5 قرار گرفته است.

,برترین های گوگل, جستجوی گوگل, چالش سطل آب,ارتباطات و رسانه ها

نکته جالب در این میان، آنکه توقع بر آن بوده که سامسونگ Galaxy Note در رده سوم یا چهارم قرار بگیرد، ولی در رده سوم، Nexus 6 و در رده چهارم MOTO G از شرکت موتورولا و Galaxy Note در رده پنجم جای گرفته است. این موضوع نشان دهنده آن است که علاقه در سال 2014 بیش از همه متوجه گوشی ها و کالاها با بهای مناسب برای مشتریان بوده است.

هرچند موضوع انتشار بر ترین عناوین جستجو شده در موتور جستجوی گوگل در سال، می تواند یک جنبه جالب و سرگرم کننده داشته باشد، از یک دیدگاه تجاری می تواند برای اصحاب کسب و کار در سطح جهانی، ملاک و معیاری خوب برای تشخیص علاقه مندی های کاربران اینترنت به موضوعات مختلف در راستای تبلیغات باشد.

از آنجا که ممر اصلی درآمدی گوگل وابسته به تبلیغات است، در نتیجه هیچ جای تعجبی نیست که گوگل با انتشار یک چنین گزارش هایی و نیز طراحی و تدوین ابزار Google Trends توجهات کاربران و اصحاب کسب و کار را به خود جلب کند. وجود یک چنین گزارش هایی کمک بسیاری به شرکت ها و بنگاه های تجاری و اقتصادی می کند تا به درستی بازار هدف خود را برای تبلیغات شناسایی کرده و روی آن ها سرمایه گذاری کنند.

بخش ارتباطات تبیان

منبع : tebyan.net