علی رغبتی اظهار کرد: کمیته‌ی دومی به نام کمیته‌ی بررسی شکایات نامزدهای فدراسیون فوتبال وجود دارد و این کمیته موظف است که پس از به پایان رسیدن مهلت زمان ارسال شکایات نامزدها این اعتراضات را بررسی کرده و گزارشی را به هیات رییسه‌ی انتقالی فدراسیون فوتبال ارایه دهد.

وی افزود: تا به حال چهار نفر به اعلام اسامی نامزدهای نهایی انتخابات فدراسیون فوتبال اعتراض کرده‌اند که از اعلام نام آنها معذوریم. هر وقت از سوی کمیته‌ی بررسی شکایات گزارشی به هیات رییسه انتقالی ارایه شود، اعضای این هیات بررسی نهایی را انجام خواهند داد و پس از آن نتیجه‌ی نهایی اعلام خواهد شد.

رغبتی در پاسخ به این سوال که چه زمانی نتیجه‌ی بررسی شکایات اعلام خواهد شد گفت: در اساس‌نامه قانونی در این باره وجود ندارد. اما برخی از شکایات به استعلام نیاز دارد و ممکن است که این استعلام‌ها کار اعلام نتیجه‌ی بررسی شکایات را طولانی کند. با این حال ما تلاش داریم که هر چه سریع‌تر این کار انجام شود.

وی افزود: روند برگزاری انتخابات تا به حال مطابق با اساس‌نامه و قانون پیش رفته و تا کنون مشکلی به وجود نیامده است.

عضو هیات رییسه‌ی کمیته‌ی انتقالی درباره‌ی جلسه‌ی روز گذشته‌ی کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال گفت:‌ در این جلسه مسایلی نظیر میزبانی مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا، اعلام داوران بین‌المللی به فیفا و برگزاری کلاس‌های مربیگری برای کسب مدرک حرفه‌یی مطرح شد.

رغبتی درباره‌ی پیشنهاد حضور "مارادونا" با پرداخت پنج میلیون دلار به ایران گفت: این پیشنهاد از سوی یکی از سفارتخانه‌های ایران و از طریق وزارت امور خارجه به فدراسیون فوتبال رسید اما، چون برنامه سفر مارادونا به اواخر مهر مربوط می‌شد به طرف مذاکره کننده اعلام کردیم که این مساله مربوط به فدراسیون فوتبال آینده است.

وی در پایان درباره‌ی شایعه‌ی حضورش در فدراسیون آینده به عنوان دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: پس از 23 مهر و برگزاری انتخابات هیچ کاری در فدراسیون نخواهم داشت. چرا که نه با من صحبتی شده و نه این که اگر پیشنهادی هم مطرح شود آن را می‌پذیرم. چرا که معتقدم در فوتبال متخصصان زیادی وجود دارند و آنها می‌توانند به خوبی فوتبال را به جایگاه اصلی خود برسانند.

منبع : tebyan.net