اپل همجنس گرا شد!

شرکت اپل با گروکشی از سرمایه گذاری خود در آریزونا و وعده احداث کارخانه جدید در این ایالت در سال 2015 و اشتغال زایی چند هزار شغل جدید، به دولت ایالتی آریزونا فشار می آورد که قانون ضد هم جنس بازی را لغو کند. شرکت اپل به طور رسمی از فرماندار ایالات کالیفرنیا خواسته است که مصوبه سنای این ایالت را که محتوی محدودیت هایی علیه هم جنس بازان است، وتو کند.

در سال 1981 طی قانونی ازدواج همجنس بازان در آمریکا آزاد و قانونی اعلام شد. به عبارت دیگر، وقتی دو مرد با یکدیگر رسماً ازدواج می کنند، از حق و حقوق قانونی خانواده برخوردار می شوند. یک حقوقدان آمریکایی در این زمینه می نویسد: اگر علیه همجنس گرایی قانونی وضع کنیم، در واقع مردم را بیشتر به این کار تحریک کرده ایم؛ مگر نه آنکه میوه ی ممنوعه هواخواه بیشتری دارد؟ از این گذشته، وقتی خودفروشی برای زنان یک شغل رسمی به حساب آمده و رسمیت قانونی یافته، چرا باید در مورد مردان تبعیض قائل شد و رعایت اصل آزادی و مساوات را نکرد. اینان در یک کنگره ی جهانی همجنس بازان که با شرکت بیش از 150 هیئت از کشورهای مختلف جهان برپا شد، علناً از سازمان ملل متحد خواستند که یک سال را به عنوان سال جهانی همجنس بازان اعلام کند. همجنس گرایان می گویند: "ما پیشروان جلوگیری از تراکم و انفجار جمعیت در جهان هستیم و تنها راه مبارزه با افزایش جمعیت، همین همجنس بازی است."

در این راستا نماینده ی آمریکا در شورای امنیت گفت: با تصویب این قطعنامه، ما این پیام صریح را منتقل می کنیم که هر انسانی سزاوار حمایت یکسان در برابر خشونت و تبعیض است. این در حالیست که کشورهای عربی و آفریقایی با قاطعیت با تصویب این قطعنامه مخالف بودند. بر اساس این قطعنامه، هیچ ‌کسی را نباید بدلیل جهت‌ گیری جنسی و یا هویت جنسی ‌اش در معرض خشونت و یا تبعیض قرار داد.

البته در کنار اپل، شرکت های دیگری نیز در این ایالات خواستار وتوی این قانون شده اند چون معتقدند محدودیت های این قانون، به کسب و کار آنها آسیب می رساند

در این راستا اخیرا نیز شرکت اپل (ساخت آمریکا) با گروکشی از سرمایه گذاری خود در آریزونا و وعده احداث کارخانه جدید در این ایالت در سال 2015 و اشتغال زایی چند هزار شغل جدید، به دولت ایالتی آریزونا فشار می آورد که قانون ضد هم جنس بازی را لغو کند. شرکت اپل به طور رسمی از فرماندار ایالات کالیفرنیا خواسته است که مصوبه سنای این ایالت را که محتوی محدودیت هایی علیه هم جنس بازان است، وتو کند.

البته در کنار اپل، شرکت های دیگری نیز در این ایالات خواستار وتوی این قانون شده اند چون معتقدند محدودیت های این قانون، به کسب و کار آنها آسیب می رساند. طبق این قانون، مردم آریزونا می توانند مطابق آداب مذهبی خود نسبت به افراد هم جنس باز، تبعیض های قانونی اعمال کنند. از آنجا که شرکت های تجاری نیز باید از قوانین ایالتی تبعیت کنند، اجرای این قانون بدین معنا است که کارکنان کارخانه اپل در آریزونا یا فروشگاه های آن، می توانند به طور قانونی خواستار عدم استخدام یا همکاری با افراد هم جنس باز شوند.

حائز اهمیت آن که دولت اوباما آرمان هم‌ جنس‌ بازان را یکی از اولویت های سیاست خارجی خود قرار داده است. هدف از این کار معرفی آمریکا به عنوان کشوری آزاد است. از همین رو، وزارت خارجه آمریکا علناً دست به انتصاب چندین سفیر هم ‌جنس ‌باز در کشورهای مختلف زده است (از جمله جان بری در استرالیا، جیمز بروستر در جمهوری دمونیکو، جیمز کاستوس در اسپانیا، رافوس گیفورد در دانمارک، دیوید هیوبنر در نیوزلند، و دنیل بایر در سازمان امنیت و همکاری‌های اروپا). در همین حین، مطبوعات آتلانتیکی، دشمنان آمریکا (خصوصاً ایران و روسیه) را به عنوان دشمنان هم‌ جنس ‌بازی معرفی می کنند. سازمان عفو بین‌ الملل سعی دارد تا مجازات اعدام برای لواط و زنا را در ایران به عنوان تبعیض علیه همجنس بازی معرفی کند!.

فرآوری: آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان

منابع: مشرق / باشگاه اندیشه / شیعه نیوز

 

منبع : tebyan.net