اطلاعات عمومیمقالات مدیریت بازاریابیبازاریابی اینترنتی و رونق کسب و کار

Internet Marketing یا بازاریابی اینترنتی با استفاده از محتوا برای اطلاع رسانی و ایجاد اعتماد توسط مشتریان یک چشم انداز قدرتی می سازد. شروع بازاریابی اینترنتی به اوایل سال 1990 بر می گردد، آن زمان وب سایت ها اطلاعات خود را بسیار ساده و فقط با استفاده از فایل های متنی ارائه می کردند، کم کم گرافیک و تبلیغات تصویری پا به وب سایت ها گذاشتند . آخرین قدم در این زمینه استفاده از اینترنت مارکتینگ و به کارگیری اینترنت در جهت سرعت بخشیدن به فروش کالا و خدمات است. بازاریابی اینترنتی مهم است زیرا با تصمیم گیری های خرید مشتریان همخوانی دارد ، مطالعات انجام شده توسط تحلیلگرانی مثل Gartner نشان می دهد که افزایش تعداد مصرف کنندگان از طریق رسانه های اجتماعی و تحقیق در اینترنت تلفن همراه برای انجام تحقیقات اولیه و محصول قبل از تصمیم گیری های نهایی استفاده می شود. بازاریابی اینترنتی شما را قادر می سازد روابط خود را با مشتریان و چشم انداز ها از طریق ارتباطات منظم و کم هزینه شخصی، از بازاریابی انبوه دور کنید.

 

 

 

مدل های تجاری :

 

 

1- Business-To-Business (B2B)

در این مدل محصولات و خدمات یک کسب و کار به سایر کسب و کارها عرضه می شود. نمونه هایی از جمله آژانس های تبلیغاتی، میزبانی وب و خدمات طراحی گرافیک، تولیدکنندگان مبلمان اداری و صاحبخانه ها که دفتر و فضای خرده فروشی اجاره می دهند را شامل می شود. روابط B2B (تجارت با تجارت) در حال توسعه و رشد است و فرآیندهای فروش در طول زمان بیش از روابط کسب و کار با مصرف کننده است. تصمیم گیری B2B ممکن است در بیش از یک سطح انجام شود به عنوان مثال، فروشنده با مدیر اداره ملاقات می کند تا قبل از بستن قرارداد فروش از او تائیدیه بگیرد. در این نوع فروش ، احساسات جایی ندارد. در مدل B۲B دو شرکت مختلف با یکدیگر به تجارت می پردازند.

 

2- Business to Consumer (B2C)

بازاریابی اینترنتی یا Internet Marketing با مدل B2C شروع شد. مشتری نهایی مصرف کننده ای با تجارت B2C است. خدمات تمیز کردن خانه ، رستوران ها ، فروشگاه های خرده فروشی و وب سایت هایی که محصولات مصرفی را ارائه می دهند نمونه هایی از B2C هستند . دوره فروش B2C کوتاه تر است ، مصرف کننده تشویق می شود که بلافاصله محصول را خریداری کند به عنوان مثال، یک مادر به دنبال اسباب بازی های آموزشی است ؛ او سایت را پیدا می کند، محصول را بررسی می کند و اسباب بازی را می گیرد. خرید بر پایه عواطف و قسمت و محصول انجام می شود. زمانی که محصول به مصرف کنندگان عرضه می شود ، کمی دچار سردرگمی می شود اما بعد از طی چندین مرحله به دست مشتری می رسد.

 

3- Peer to Peer (P2P)

مدل سومی که چندان هم رایج نیست برای این است که افراد اجناس مختلف را به اشتراک و معاوضه بگذارند مثل سایت شناخته شده kazaa.com که برای اشتراک گذاری انواع فایل ها از جمله فیلم، موسیقی، متن و ... است.

 

 

 

انواع بازاریابی اینترنتی :

 

 

1- SEO یا بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی موتور جستجو فرایند بهبود رتبه بندی یک وب سایت یا صفحه وب در نتایج جستجو است. مسیر جستجوگرها این است که صفحات وب را برای افزایش بازدید در بالاترین مقام صفحات جستجو قرار بدهند. هرچه این رتبه بیشتر باشد ، مشاهده و ترافیک بیشتری هم برای وب سایت به دنبال دارد. در یک نقطه نظر، بهینه سازی موتورهای جستجو با مجموعه ای از قوانین به خوبی تعریف شده است : بهینه سازی یک صفحه برای یک کلمه کلیدی خاص، مستلزم دریافت لینک از وب سایت های دیگر است که از آن کلمه کلیدی استفاده می کنند.

در سال 2013 رتبه نویسنده معرفی شد و عامل مهمی در نحوه محاسبه رتبه در موتورهای جستجو شده است بسیاری از افراد در مبحث SEO معتقدند این امر برای همیشه بازی را مختل خواهد کرد. به طور خلاصه، Author Rank اعتبار بیشتری به ناشران ناشناس نسبت به نویسندگان اختصاص داده است. با این حال، هنوز هم بسیار مهم است که درک کنیم که موتورهای جستجو هنوز فقط ربات هستند. دارکوب هم اکنون برای کلیه عبارات کلیدی مرتبط طراحی وب نظیر "طراحی وب" ، "طراحی وب سایت" ، "طراحی سایت" ، "ساخت سایت" ، "ساخت وب سایت" و سایر عبارات وب سایت صفحه اول گوگل دارد. این مجموعه تا کنون موفق به انجام 500 پروژه موفق سئو و بهینه سازی وب سایت شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید توضیحات را در سایت های دارکوب مطالعه نمایید.

 

 

2- پرداخت برای هر کلیک
اگر به خوبی انجام شود، یکی از سریعترین نوع بازاریابی آنلاین است که در آن ترافیک هدفمند ،ویژگی های وب شما را هدف گیری می کند. این یکی از تکنیک های پیشرفته است، زیرا هنگامی که کمپین شما بهینه سازی شده است می توانید یک راه برای بازگشت به سرمایه گذاری نسبتاً دقیق و قابل پیش بینی را محاسبه کنید. PPC یا Pay Per Click یعنی اینکه به ازای هر بار کلیک، مبلغی بعنوان حق الزحمه به شما پرداخت می شود و با کلیک کردن به صورت روزمره دارای درآمد خواهید شد. برای انجام این کار ابتدا باید کاربران را برای کلیک روی یک تبلیغ تشویق کنید و آنها را به صفحه اصلی که مطابق با آگهی است، ارسال کنید.

 

 

3- ایمیل

Email Marketing یا بازاریابی ایمیل به عنوان پلی بین بالای قیف فروش و فروش شماست ، مسلماً ایمیل همتای رسانه های اجتماعی جدید نیست اما یکی از مستقیم ترین و خصوصی ترین ارتباطات است و به همین دلیل، هنوز یکی از مؤثرترین نوع بازاریابی آنلاین در زمینه فروش است. ایمیل همچنین یک فرم محبوب بازاریابی است، زیرا هنگامی که کمپین های ایمیل شما به درستی تنظیم می شود، می توانید مقدار دقیق مبلغ را برای هر مشتری قید کنید. این به شما اجازه می دهد تا پیام های هدفمند ایجاد کنید که نشان می دهد مشتری شما در کدام قسمت از چرخه خرید است ، فقط در حال نگاه کردن هستند یا تبلیغ؟
ایجاد برنامه های ایمیل مارکتینگ برای هر مرحله از چرخه زندگی مشتری ، به شما وفاداری عمیق تر و درآمد بیشتر اختصاص می دهد. یک ضرر عمده برای بازاریابان ایمیل، تکامل دائمی فیلترهای اسپم در برنامه های ایمیل است ، شرکت ها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که برنامه شان قوانین اسپم (کپی برداری) را نقض نمی کند.

 

 

4- بازاریابی تصویری

آیا می دانستید YouTube دومین موتور جستجوگر جهان است و سومین سایت بازدید شده در یک دوره است. ویدئو می تواند ابزاری فوق العاده قدرتمند برای ارائه پیام مناسب به بازار مناسب و جذب نوع مناسب از مشتری از همان ابتدا باشد. به طور شخصی، بازاریابی ویدئویی یکی از انواع مورد علاقه من در بازاریابی آنلاین است زیرا از ترکیب عناصر زیادی مثل سئو، کپی رایت و تولید ویدیو تشکیل می شود. متاسفانه، بزرگترین تصور غلط در مورد بازاریابی ویدئویی این است که شما می توانید یک ویدیو در وبکم خود فیلم برداری کنید، آن را در یوتیوب به اشتراک بگذارید، سپس ببینید که چطور درآمد تان بیشتر و بیشتر می شود. این از حقیقت به دور است و اگر بازاریابی ویدئویی چیزی است که شما در نظر می گیرید، قبل از اینکه تلاش های خود را در زمینه ویدئو انجام دهید، به شما توصیه می کنم آموزش های مناسب دریافت کنید.

 

 

5- وبلاگ نویسی

ممکن است عجیب و غریب باشد که وبلاگ نویسی را در این لیست مشاهده کنید، زیرا بسیاری از مواردی که ما در مورد آنها صحبت کرده ایم ممکن است در وبلاگ نویسی قرار گیرند. در واقع، وبلاگ فقط یک کانال است. این می تواند فیلم ها، پادکست ها، مقالات متنی، سرفصل های خبری، فروش وابسته به تبلیغات ، ارائه آموزش و ... را میزبانی کند ؛ با این حال در پایان روز، شما در مورد آنچه صحبت می کنید "وبلاگ نویسی" نیست، در مورد محتوایی که کانال را پر می کند صحبت می کنید. وبلاگ نویسی این لیست را ایجاد می کند زیرا مدیریت کانال به نوبه خود یک مهارت است. برنامه ریزی محتوا، برچسب گذاری و دسته بندی محتوا به طور مناسب، مدیریت معماری لینک داخلی، بهینه سازی وسایل ناوبری و ... تنها تعداد انگشت شماری از مواردی است که یک وبلاگ نویس واقعی مدیریت می کند. مدیریت وبلاگ برای موفقیت وبلاگ بسیار مهم است؛ زیرا این یک ساختار بنیادی است که به موتورهای جستجو کمک می کند که وبلاگ شما برای محتوای مورد نظرتان شناخته شود و بازدیدکنندگان به شکل مناسب به وب سایت شما مراجعه کنند.

 

 

6- بازاریابی محتوا

Content marketing یا بازاریابی محتوا یکی از آن کلمات کلیدی است که در حال اشباع شدن است، اما تعداد کمی از افراد (از جمله بازاریابان) واقعا آن را درک کرده اند. اگر "وبلاگ نویسی" واقعا در مورد چگونگی توزیع و ساختار باشد، بازاریابی محتوا ممارست در ایجاد رسانه هاست.

 

 

7- رسانه های اجتماعی

در حالی که یک تعریف یکپارچه از بازاریابی رسانه های اجتماعی وجود دارد، بسیاری از افراد ؛ استفاده از سیستم های اجتماعی را برای ارتقاء نام تجاری خود پذیرفته اند. رسانه های اجتماعی تکنولوژی های رایانه ای هستند که ایجاد و به اشتراک گذاری اطلاعات، ایده ها، منافع حرفه ای و سایر اشکال بیان از طریق جوامع مجازی و شبکه ها را آسان می کند.
با استفاده از یک برنامه استراتژیک و محاسبه بیشتر، می توانید ارتباطات بازاریابی را نشان دهید که لایه های زیادی را نشان می دهند و در طول زمان مخاطبان بسیار گسترده ای را ایجاد می کنند.

 

 

8- بازاریابی شبکه ای

در حالی که بازاریابی شبکه ای و رسانه های اجتماعی ریشه های مشابه دارند، بازاریاب شبکه، کار بازاریاب رسانه های اجتماعی را انجام می دهد، و آن را یک گام جلوتر می برد. اگر کار بازاریاب رسانه های اجتماعی، شناسایی شبکه های کوچکتر و شناخت نفوذگرها در مورد ذهنیت جمعی این گروه است، شغل بازاریاب شبکه، برقراری روابط با همان افراد با نفوذ است.
با در نظر گرفتن مهارت های ارتباطی ، شایستگی قابل توجه این کارشناسان حرفه ای شبکه، توانایی آنها برای اتصال افراد در شبکه خود را با یکدیگر است. در یک لحظه متوجه می شویم که بازاریاب شبکه می تواند تعدادی از ارائه دهندگان با انواع سطح مهارت و قیمت های مختلف را معرفی کند ؛ بازاریاب شبکه معمولا زمان زیادی را صرف ایمیل کردن، نظر دادن به وبلاگ ها و تعامل در انجمن ها می کند. به دلیل شبکه وسیع آنها، بازاریاب شبکه درک دقیقی از آنچه محتوای خاص توجه یک شبکه را به دست می آورد دارند و اگر آنها محتوا را خودشان ایجاد نمی کنند، می توانید شرط بگذارید که آنها بهترین شخص را برای کار شما در نظر بگیرند. اگه تمایلی ندارید که این کارها رو خودتون به تنهایی انجام بدید و میخواهید یک متخصص براتون همه کارها رو آماده تحویل بده میتونید همین امروز با متخصصان گروه دارکوب تماس بگیرید.

 

 

مزایای بازاریابی اینترنتی

 

1- راحتی

بازاریابی اینترنتی شما را قادر می سازد تا در تمام طول روز کسب و کار آزادانه داشته باشید بدون نگرانی در مورد ساعت های باز بودن فروشگاه یا هزینه های اضافه کار برای کارکنان. ارائه محصولات در اینترنت نیز برای مشتریان مناسب است ، آنها می توانند از فروشگاه اینترنتی شما در هر زمان و مکانی که برای آنها مناسب است، سفارش دهند.

 

2- حصول

با بازاریابی در اینترنت، می توانید از موانع و فاصله ها دور شوید. شما می توانید کالاها را در هر بخش از کشور بدون ایجاد بازار سنتی بفروشید و بازار هدف خود را گسترش دهید ، همچنین می توانید بدون باز کردن شبکه ای از توزیع کنندگان در کشورهای مختلف، یک تجارت صادراتی ایجاد کنید. به هر حال، اگر به فروش بین المللی فکر می کنید، باید از خدمات محلی سازی استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که محصولات شما مناسب بازارهای محلی و مطابق با قوانین کسب و کار محلی است ؛ خدمات محلی سازی عبارتند از ترجمه و اصلاح محصول به منظور بازتاب تفاوت های بازار محلی.

 

3- هزینه

هزینه بازاریابی محصولات در اینترنت کمتر از بازاریابی آنها از طریق یک فروشگاه خرده فروشی و فیزیکی است ، شما هزینه های تکراری در مورد اجاره و نگهداری اموال ندارید و مجبور نیستید موجودی محصولات را برای نمایش در فروشگاه خریداری کنید بلکه می توانید موجودی را بر حسب تقاضا سفارش دهید و هزینه های موجودی خود را پایین نگه دارید.

 

4- شخصی سازی

بازاریابی اینترنتی شما را قادر می سازد با ایجاد یک پروفایل از تاریخ خرید و اولویت های مشتری هایتان به آنها پیشنهاد های شخصی بدهید. با ردیابی صفحات وب و اطلاعات مربوط به محصول که دورنمایی از بازدیدها ست، می توانید پیشنهادات هدفمند را که منافع آنها را نشان می دهد، ارائه کنید.

 

5- روابط

اینترنت یک پلت فرم مهم برای ایجاد روابط با مشتریان و افزایش میزان حفظ مشتری است. هنگامی که مشتری یک محصول را از فروشگاه آنلاین خریداری کرده است، می توانید با ارسال ایمیل پیگیری برای تأیید معامله و تشکر از مشتری، ارتباط برقرار کنید. ایمیل به صورت مرتب و با پیشنهادات ویژه و شخصی به حفظ این ارتباط با مشتریان کمک می کند. شما همچنین می توانید مشتریان را برای ارائه نظرات محصول در وب سایت خود دعوت کنید و ایجاد ارتباط کنید.

 

6- اجتماع

بازاریابی اینترنتی شما را قادر می سازد تا از اهمیت روزافزون رسانه های اجتماعی بهره مند شوید. یک مقاله در وب سایت آموزشی اجرایی مدرسه بازرگانی هاروارد ، ارتباط بین شبکه های اجتماعی و رشد درآمد آنلاین را برجسته می کند. براساس این مقاله، گروهی از مصرف کنندگان که بیشتر به نفوذ شبکه های اجتماعی واکنش نشان داده اند، باعث رشد فروش تا 5 درصد می شوند. شما می توانید با استفاده از ابزارهای شبکه اجتماعی در کمپین های بازاریابی اینترنتی خود، از این نوع نفوذ استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی سایت، سئو و بازاریابی اینترنتی به سایت های دارکوب مراجعه نمایید:

http://sitedar.com

http://darkoob.co.ir

http://sitedesign.joomir.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پربازدیدها
برس حرارتی
تبلیغات