آکاایران: این سه توصیه در سه کلمه خلاصه شده که می تواند زندگی شمارا متحول کند، بیافرینید، بجنگید و اهداف بزرگ داشته باشید.
اسرار موفقیت  آکا ایران   ۱- بیافرین

  ساختن چیزها راه میان بری است که به شما قدرت انجام هر کاری را می دهد. فکر می کنید من چطور نویسنده شدم؟ نوشتم. چطور برنامه نویس شدم؟ برنامه نوشتم. چطور بنیان گذار شرکت شدم؟ شرکتی را راه اندازی کردم. در هیچ کدام از زمینه هایی که ذکر کردم آموزش رسمی را طی نکردم. البته اهمیت چندانی هم ندارد چون شما هم می توانید امتحان کنید. دست به خلق چیز جدید بزنید چیزی که ارزشش را داشته باشد. آفرینش چیزهای جدید راهی برای پیشرفت شماست. نویسندگی، برنامه نویسی یا شرکت داری بر ارزش شما می افزاید. آفرینش های اساسی در طول زمان پیچیده تر می شوند. به این کار، به خود و توانایی های خود به چشم خرید سهام نگاه کنید. بیشتر مردم به اشتباه زمان خود را صرف پول درآوردن می کنند! مثلاً کارمندان یا …. و با این کار در دام درآمد زایی می افتند. درحالی که اگر زمان خود را صرف ارزش آفرینی کنید این ارزش ها خود، کنترل زندگی را در دست می گیرند و به واسطه آن ها کنترل بهتری روی سرنوشت خود خواهید داشت. 


  ۲- اهداف بزرگ

  رازی که احتمالاً کسی در مورد اهداف بزرگ به شما نگفته است این است که باوجود اهداف بزرگ همیشه برنده اید. این حرف بدین معنا نیست که شما دقیقاً به چیزی که می خواهید می رسید. در واقع این اتفاق تقریباً هرگز نمی افتد. اما تقریباً با قاطعیت می توان گفت هیچ وقت کاملاً بازنده نیستید و موفقیت هایی که به دست می آورید شکست ها را قابل تحمل تر می کند. مثلاً اگر هدف شما تنها نوشتن یک پست ساده در فضای مجازی باشد برنده بودن یا باختن چندان مطرح نیست درحالی که اگر هدف شما نوشتن یک رمان باشد داستان متفاوت خواهد بود. شاید بارها و بارها شکست بخورید یا حتی ۵ برابر زمانی که پیش بینی کردید وقت شما را بگیرد اما در این فرایند شما مجبور می شوید توانایی هایتان را محک بزنید و بی نهایت رشد کنید. اگر ادامه بدهید سرانجام به نتیجه خواهید رسید چرا که داشتن اهداف بزرگ و یک موفقیت بزرگ به تنهایی برای بستن بار زندگی کافی است. 

  ۳- بجنگید

  اگر فکر می کنید دنیا عادلانه و منطقی است احتمالاً بقیه عمرتان را با ناراحتی و شکست خواهید گذراند. اتفاقاً دنیا کاملاً منطقی است، منتهی نه منطقی که شما انتظار دارید. سخت کوشی به تنهایی، هوش به تنهایی و خواستن چیزی به تنهایی کافی نیست. احتمالاً غریزه و افکار شما چیز دیگری می گویند. اما خب در اشتباه هستند. چیزی که بیشتر از همه مانع شماست خودتان هستید. می دانید که چه می خواهید و می خواهید که به آن برسید اما همچنان شکست می خورید و نمی دانید چرا؟! بیشتر مردم تا به چنین شرایطی برمی خورند به زمین و زمان بدوبیراه می گویند. انگار اوضاع بر وقف مراد نیست، "شرایط اقتصادی ناامید کننده است." و… فرافکنی تنها رنج و عدم پذیرش را بیشتر می کند. تنها کاری که باید بکنید این است به درون خود مراجعه کنید و ببینید اگر تفاوتی ایجاد کنید چه خواهد شد. اگر مطمئن شدید مشکل خارج از توان شماست از آن بگذرید و راه خود را ادامه بدهید.   آفرینش، اهداف بزرگ و مبارزه  کارهایی هستند که اغلب مردم نسبت به آن ها بی توجه هستند و دقیقاً به همین دلیل شما باید به آن ها توجه کنید. تنها برای تحقق این سه تلاش کنید و خواهید دید چگونه منافع، شما را دوره خواهند کرد.

منبع: channelz
.

منبع : atairan.com