آکاایران: بر اساس آمار خرید و فروش املاک و مستقلات در جهان، شهر تورنتو در کانادا «داغترین» بازار خرید فروش خانه ‏های لوکس جهانی را در سال ۲۰۱۴ داراست. شمال تورنتو، مناطق موسکوکا بالاترین آمار را از آن خود کرد.

بر اساس این گزارش، تورنتو افزایش ۳۷ درصدی خرید و فروش خانه‌‏های لوکس در سال ۲۰۱۴ را داشته و سرعت خرید و فروش خانه‌‏های لوکس بیش از سال گذشته بوده است. از سال ۲۰۱۳ خانه‌‏هایی که با ارزش حداقل ۲.۴  میلیون دلار محبوب‌‏تر از سایر خانه‌‏ها شناخته شدند.

:  خانه‌‏های لوکس به خانه‌‏های با ارزش بالای ۱ میلیون دلار گفته می‌‏شود و قیمت خانه‌‏های لوکس در بازار تورنتو به طور متوسط ۲.۸ میلیون دلار است.

در این گزارش، تورنتو با کشورهایی چون دبی، هنگ کنگ، لندن، لس آنجلس، میامی، نیویورک، پاریس، سان فرانسیسکو و سیدنی مقایسه شده است. در سال ۲۰۱۴ خرید و فروش خانه‌‏های لوکس در سراسر جهان ۱۶ درصد نسبت به سال گذشته بالاتر رفته است.

این گزارش نشان می‌‏دهد که خانه‌‏های تورنتو با ارزش ۱.۲ میلیون دلار یا بیشتر زمان کمتری – به طور متوسط ۳۱ روز – برای فروش در انتطار مشتری به سر می‌‏برند.

سان فرانسیسکو به عنوان بازار دوم لیست داغترین بازار خانه‌‏های لوکس قرار گرفته است. در این شهر خانه‌‏های با ارزش ۱.۲ میلیون دلار یا بیشتر با زمانی معادل حدد ۷۱ روز به فروش می‌‏رسد.  متوسط جهانی زمان فروش خانه‌‏های لوکس ۲۵۴  روز است.


منبع :