تحقیقات انجام شده روی تعدادی از مشترکان تلفن‌همراه در آمریکا نشان داد، نظر بخش اعظم مشترکانی که اقدام به خرید گوشی جدید می‌کنند، تحت تاثیر تبلیغات اینترنتی و نظر سایر کاربران تغییر می‌کند.
به گزارش فارس به نقل از پی‌سی‌ورلد، زمانی که کاربران پیش از خرید گوشی به صورت آنلاین در جریان مشخصات این محصول قرار می‌گیرند و نظر دیگران را می‌خوانند، برای خرید آن بسیار ترغیب می‌شوند.
در این مطالعات مشخص شد، 30 درصد کاربرانی که از اطلاعات عرضه شده روی پایگاه‌های اینترنتی استفاده می‌کنند، نظر خود را در رابطه با محصولات موجود ارایه می‌دهند.
"لی اسمیت " مدیرعامل موسسه تحقیقاتی Ad-ology در این باره می‌گوید: «امروزه تبلیغات کلامی می‌تواند یکی از انواع تبلیغات مدرن باشد که تاثیر زیادی دارد».
بررسی‌های آماری نشان داده است، حدود 5/60 درصد از مشترکان تلفن‌همراه در آمریکا، اطلاعات مربوط به گوشی که قصد خرید آن را دارند، از طریق اینترنت کسب می‌کنند. در این بین، بیشتر این افراد را جوانان بین 18 تا 34 سال تشکیل می‌دهند و اکثر این افراد متوسط درآمدشان بیشتر از میانگین تعیین شده است.
عرضه تبلیغات گوشی‌های تلفن‌همراه از طریق تلویزیون، روزنامه و تبلیغاتی که به صورت مستقیم از طریق پست‌الکترونیکی برای کاربران عرضه می‌شود از تاثیر گذار ترین تبلیغات در زمینه این نوع محصولات است.
آمارهای رسیده حاکی از آن است که 3/26 درصد از خریداران تلفن‌همراه ترجیح می‌دهند گوشی خود را به صورت آنلاین و اینترنتی خریداری کنند.

منبع : فارس نیوز