Apple برای رسیدن به جایگاه با ارزش ترین برند در جهان ،گوگل را پشت سر گذاشته و ارزش این برند با توجه به جدید ترین رده بندی منتشر شده در روز دوشنبه، بیش از 153 میلیارد دلار تخمین زده می شود.به نقل از سایت Financial Times، در چهار سال گذشته، در تحقیقات انجام شده توسط آژانس تحقیقاتی Millward Brown، (یک زیر مجموعه از شرکت تبلیغاتی WPP)، گوگل در فهرست BrandZ Top 100، دررتبه اول با ارزش ترین برند ها در جهان قرار داشته است. این رتبه بندی همه برند ها از خودرو سازها گرفته تا تولید کننده های لباس، بانک ها وشرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطات راه دور را در بر می گیرد.

با توجه به موفقیت تبلت آیپد و موبایل آیفون – در میان مشتریان و هم چنین شرکت ها – ارزش برند Apple در سال گذشته افزایش یافته و از موتور های جستجوگر اینترنتی نیز پیشی گرفته است.

,Apple ارزشمندترین برند جهان شد Apple,برند,گوگل,مقالات مدیریت ، بازاریابی ، تبلیغات


از زمان آغاز انتشار رده بندی BrandZ از سال 2006 تا کنون ارزش برند Apple تا 137 میلیارد دلار یا 860 درصد افزایش یافته است. ارزش برند در مقایسه با سرمایه گذاری 320 میلیارد دلاری Apple در بازار سهام، تقریبا پنج برابر بیشتر از سال 2006 است. سرمایه گذاری گوگل در بازار 172 میلیارد دلار می باشد.
BrandZ ،ارزش برند را بر مبنای عوامل متنوعی از قبیل تخمین سهم برند در درآمد زایی آن، ارزیابی سرمایه های نا ملموس، اندازه گیری میزان شناخت مشتری و برآورد پتانسیل رشد محاسبه می کند.
" پیتر والش "، مدیر جهانی BrandZ در Millward Brown، می گوید که موفقیت Apple نه فقط استقبال فراوان مشتریان بلکه مفید بودن آن از دیدگاه شرکت ها را نیز منعکس خواهد کرد. Apple هم چنین در رقابت با برند های لوکس موفق بوده و با ارائه محصولات گران تر در همین حال بر اشتیاق مشتریان نیز افزوده است.
در این رتبه بندی شرکت های ارائه دهنده تکنولوژی بر دیگران تسلط یافته و 6 نام از 10 شرکت برتر توسط Apple، گوگل، IBM، مایکروسافت، AT&T و China Mobile به تصرف در آمده است.

منبع : MBAnews.ir