آکاایران: در بیشتر طول تاریخ به جای آنکه مجازات اعدام بر پایان دادن به زندگی تمرکز داشته باشد بر کش دادن آن تمرکز داشته است برای آن که تا حد ممکن کاری کنند قربانی هر چه بیشتر جهنم روی زمین را تجربه کند.در این مقاله شما را به فجیع‌ترین و وحشیانه‌ترین روش‌های اعدام در طول تاریخ آشنا میکنیم . با ما همراه باشید.

 

1-دباغی (پوست کنی)
 

اعدام های تاریخی

2- قرار دادن در بین دیوار یا فضای بسته

تاریخ اعدام های 67

در این نوع از اعدام، فرد خاطی را در داخل یک فضای بسته قرار می دادند که هیچ خروجی نداشته باشد. گاهی اوقات این روش مجازات به معنای حبس ابد بود اما در مواردی دیگر نیز فرد در این فضای بسته رها می شد تا در اثر گرسنگی و تشنگی جان دهد. تصویری که برای اولین بار در سال ۱۹۲۲ در مجله نشنال جئوگرافیک منتشر شد یک زن مغولی را نشان می داد که در درون یک جعبه چوبی قرار داده شده و در بیابان به حال خود رها شده بود تا بمیرد. عکاس این عکس که آلبرت کان نام داشت گفته بود که خود شاهد التماس های زن مذکور برای غذا بوده است. اما کان مجبور بود این زن گرسنه را در حال مرگ رها کند زیرا چنین مردم شناسانی اجازه دخالت در سیستم قضایی دیگر کشورها و فرهنگ ها را جایز نمی دانند.

3-زنده‌ به گوری

۲۵ وحشیانه ترین روش اعدام در تاریخ بشریت

این تکنیک که تا حدودی بی‌نیاز از توضیح به نظر می‌رسد، توسط بسیاری از دولت‌ها در طول تاریخ و برای اعدام زندانیان محکوم به مرگ استفاده می‌شده است. یکی از آخرین موارد مستند آن در طول کشتار نانجینگ در ۱۹۷۳ بود که سربازان ژاپنی شهروندان چینی را زنده زنده دفن کردند.

4-  غرق شدن با کیسه چرمی

 

بدترین اعدام های تاریخ

این روش اعدام که با عنوان «مجازات کیسه» یا «Poena Cullei» نیز شناخته می شود در مورد کسانی اعمال می شد که مرتکب قتل والدین خود می شدند. این افراد را در داخل کیسه هایی چرمی که پر از حیوانات موذی زنده بود انداخته و در آب غرق می کردند. بر اساس مدارکی که درباره این روش اعدام بدست آمده، ابتدا تنها تعدادی مار سمی در این کیسه ها انداخته می شدند اما در دوران حکومت امپراطور هادریان، معمول ترین روش برای این نوع اعدام این بود که یک سگ، یک خروس، یک میمون و یک افعی همراه با فرد محکوم در داخل کیسه قرار گرفته و پس از بستن در کیسه، آن را در دریا می انداختند.

5- زنده زنده خورده شدن توسط حشرات و موجودات موذی

این روش اعدام که «Scaphism» نامیده می شود روش اعدام ایران باستان برای کسانی بود که به جرم های بزرگی مانند قتل و خیانت متهم می شدند. محکومین به اعدام را در داخل یک تنه خالی شده درخت یا بین دو قایق (به همین دلیل به این روش اعدام روش «قایق ها» نیز گفته می شود) قرار می دادند و به زور به آن ها شیر و عسل می خوراندند. این روش اعدام در باتلاق ها یا جایی که قایق ها در معرض آفتاب قرار داشته باشند انجام می شد. قربانیان نه تنها مجبور بودند مقادیر زیادی شیر و عسل در معده خود بریزند بلکه این مواد را روی تمام نقاط بدن آن ها می مالیدند. این موضوع باعث می شد که انواع حشرات موذی و حتی موش ها به این مواد جلب شده و در نتیجه قربانی زنده زنده توسط این موجودات خورده شود.

اعدام های وحشتناک در تاریخ

قربانیان علاوه بر این شرایط دردناک بعد از مدتی دچار اسهال شدید می شدند که با ضعف مفرط و از دست رفتن آب بدن همراه می شد. اما این افراد نگون بخت در اثر کاهش آب بدن ناشی از اسهال شدید نمی مردند زیرا همواره به زور به آن ها شیر و عسل خورانده می شد. این روش شکنجه و اعدام بدین معنی بود که آن ها ممکن بود روزها یا حتی هفته ها زنده مانده و در درون جهنم پر از کثافت و اسهال خود بپوسند و همزمان توسط حشرات موذی، کرم ها و موش ها خورده شوند. رفته رفته در اثر کثافت اطراف بدن فرد، دیگر موجودات موذی مانند کرم ها نیز به این ضیافت جهنمی پیوسته و سپس وارد بدن فرد شده و رفته رفته بدن او را از درون می خوردند تا در نهایت قربانی پس از روزها رنج طاقت فرسا و فراتر از حد تصور جان می باخت. برای تماشای این روش اعدام به این لینک بروید.

6- چرخ شکننده

تاریخچه اعدام های سیاسی در ایران

این روش اعدام که با عنوان «چرخ کاترین» نیز شناخته می شود (زیرا سنت کاترین اهل الکساندریا با این روش کشته شد) در دوران قرون وسطی در اروپا مورد استفاده قرار می گرفت. روش اعدام چرخ شکننده در فرانسه و آلمان بیشتر از دیگر مناطق مورد استفاده قرار می گرفت و در مواردی حتی پس از قرون وسطی نیز استفاده از آن همچنان ادامه داشت. نام این چرخ از این موضوع گرفته شده بود که در واقع برای خرد کردن استخوان های بدن قربانیان مورد استفاده قرار می گرفت. کسانی که به قتل های کثیف متهم شده بودند به این روش اعدام می شدند.

قربانیان را به این چرخ های مخصوص می بستند و سپس از یک چماق چوبی یا فلزی برای ضربه زدن به اندام های او استفاده می شد. بعد از اینکه فرد در اثر خرد شدن اعضای بدنش جان می باخت این چرخ را در انظار عمومی به نمایش می گذاشتند. گاهی اوقات این روش شکنجه و اعدام روزها ادامه داشت اما در برخی موارد دیگر نیز اعدام کننده با وارد کردن چند ضربه سخت به سینه و شکم قربانی به زندگی او پایان می داد. مکانیزم دقیق چرخ کاترین از کشوری به کشور دیگر متفاوت بود به طوری که در برخی کشورهای دیگر پس از چرخاندن چرخ استخوان های بدن قربانی خرد می شدند یا در بعضی کشورها علاوه بر چرخ از یک صلیب چوبی نیز برای اعدام قربانی استفاده می کردند.

7- گاروت یا یقه فلزی

فجیع ترین اعدام های تاریخ

اعدام با استفاده از «گاروت» (Garrote) یا یقه فلزی برای اولین بار در سال ۱۸۱۲ به عنوان جایگزینی برای به دار آویختن مورد استفاده قرار گرفت. در طی قرن نوزدهم میلادی دستکم ۷۳۶ نفر به این روش در اسپانیا اعدام شدند. معمولاً کسانی که مرتکب قتل، راهزنی یا اعمال تروریستی شده بودند به این روش اعدام محکوم می شدند. قربانی را روی صندلی مخصوص نشانده و پشت او را به پشتی چوبی آن تکیه می دادند.

عجیب ترین اعدام های تاریخ

سپس یک طناب حلقه شده که از درون سوراخ هایی در پشتی صندلی رد شده و به یک چرخ سکان مانند در پشت آن وصل شده بود به دور گردن قربانی انداخته می شد و در نهایت با چرخاندن چرخ، فرد خفه می شد. یک نمونه چینی از این روش نیز وجود داشت که از کمان برای خفه کردن محکومین استفاده می کرد. با گذشت زمان تغییراتی در این روش اعدام ایجاد شد تا سبک و سیاقی انسانی تر به اعدام محکومین داده شود. اما در نهایت مشخص شد که این روش نیز مرگی آسان تر و انسانی تر از دار زدن را برای افراد رقم نخواهد زد و سرانجام کنار گذاشته شد.

8-بستن چشم و وادار کردن به راه رفتن روی الواری که از کشتی به بیرون امتداد داشت

۲۵ وحشیانه ترین روش اعدام در تاریخ بشریت

ممکن است از شیوه‌ی انداختن آدم‌ها درون آب خسته شده باشید، اما این شکل از اعدام در بسیاری از مواقع پایانی متفاوت نسبت به دو مورد قبل دارد. در این روش که اساسا توسط دزدان دریایی و دریانوردان سرکش انجام می‌شد، قربانی حتی فرصت غرق شدن پیدا نمی‌کرد و سر و کارش با کوسه‌هایی می‌افتاد که کشتی‌ها را دنبال می‌کردند.

9- اره کردن

۲۵ وحشیانه ترین روش اعدام در تاریخ بشریت

در این روش اعدام که گفته می‌شود در بخش‌هایی از اروپا و آسیا اعمال می‌شده است، قربانی را سر و ته آویزان می‌کرده‌اند و بعد او را از وسط با اره به دو نیم می‌کرده‌اند. به خاطر سروته بودن مغز خون کافی دریافت می‌کرده و شخص را تا پاره شدن شریان‌های اصلی شکم هوشیار می‌مانده است.

10-عقاب خونی

۲۵ وحشیانه ترین روش اعدام در تاریخ بشریت

عقاب خونی، که از آن در حماسه‌های شمال اروپا صحبت شده است، شامل بریدن دنده‌های قربانی از ستون فقرات و تفکیک و باز کردن آنها از هم برای آن که شبیه بال عقاب به نظر برسند، و بعد بیرون کشیدن شش‌های قربانی از آن مجرا می‌شده است. بعد روی زخم نمک می‌پاشیده‌اند. تصویری که مشاهده می‌کنید توسط کیت ریچاردز ترسیم شده است.

11-به دار کشیدن، روی زمین کشیدن، و به چهار قسمت مساوی تقسیم کردن

۲۵ وحشیانه ترین روش اعدام در تاریخ بشریت

این روش که اساسا در انگلستان استفاده می‌شد، یکی از وحشیانه‌ترین اشکال اعدام به شمار می‌رفت که در طول تاریخ به کار بسته شده بود. همانگونه که از نام آن برمی‌آید شامل سه بخش است. در بخش اول قربانی را به یک قاب چوبی می‌بستند و او را تا محل اعدامش می‌کشاندند(روی زمین کشیدن). بعد او را به حد مرگ حلق‌آویز می‌کردند(دار زدن). اما نمی‌گذاشتند بمیرد. بلافاصله بعد از پایین آوردن شکمش را باز می‌کردند و احشاء و امعاء او را بیرون می‌کشیدند. بعد قربانی را می‌سوزانند. سپس او را اخته می‌کردند و نهایتا سرش را از تن جدا می‌کردند. بعد از همه‌ی این‌ها بدن را به چهار قسمت تقسیم می‌کردند و به عنوان یک عامل بازدارنده جرایم عمومی، در مکان‌های مختلفی در انگلستان قرار می‌دادند. این مجازات فقط در مورد مردها اجرا می‌شد چون هر زنی را که محکوم می‌شد عموما به خاطر حفظ عفتش فقط در آتش می‌سوزاندند.