رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با سرکه و رنگ خوراکی

برای رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با رنگهای خوراکی کافیه تا بعد از اینکه به مدت ده دقیقه تخم مرغ ها را پختیم حدود 20 قطره از رنگی که دوست داریم رو در نصف فنجان یا لیوان پلاستیکی یک بار مصرف آب بریزیم و یک قاشق چایخوری سرکه به آن اضافه کنیم. و بعد از مخلوط کردن رنگ، آب و سرکه تخم مرغ را به مدت 5 دقیقه در آن قراردهید. برای دورنگ شدن لیوان دیگری را با رنگ دلخواه آماده کنید.

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

طراحی روی تخم مرغ هفت سین با اکلیل

یکی دیگه از مدلهای زیبا و بسیار ساده برای تزیین تخم مرغ عید نوروز استفاده از اکلیلبرای براق کردن تخم مرغ هاست. برای اینکار پس از آنکه تخم مرغ هارو با رنگ دلخواهتون رنگ آمیزی کردین به کمک قلم مو و رنگ طرح دلخواهتان را روی پوسته ی تخم مرغ طراحی کنید و سپس با ریختن چسب روی طرح ها مقداری اکلیل روی آن بریزید.

 

طراحی با اکلیل

ساخت تخم مرغ رنگی با طرح اسفنجی

تخم مرغ رنگی با طرح ساده و نقاشی شده

یک روش دیگه ایجاد بافت اسفنجی و ساده روی تخم مرغهاست که اگر از رنگ های جامد برای رنگ آمیزی پوست تخم مرغ استفاده کنیم براحتی با استفاده از یک تکه اسفنج و رتگ سفید پس از اینکه رنگ اولیه خوب خشک شد روی سطح رنگ شده ی تخم مرغها را با ملایمت رنگ آمیزی کنید. کافیه تا با اسفنج یک لایه نازک از رنگ سفید را روی تخم مرغ ها بمالید.

رنگ آمیزی روی تخم مرغ با طرح اسفنجی

رنگ کردن تخم مرغ با پارچه

در این روش به کمک پارچه های رنگی قدیمی که طرح های متنوع و رنگی مختلفی دارند تخم مرغ ها رو رنگ آمیزی میکنیم. برای انجام این کار باید از پارچه های تماما سیلک یا ابریشمی استفاده کنیم. به این صورت که پارچه را دورتادور تخم مرغ قرار میدیم و انتهای آن را میبندیم. سپس تخم مرغ هارو در ظرفی که آب و نصف فنجان سرکه دارد حدود 20 دقیقه میجوشانیم و سپس از آب بیرون آورده و اجازه میدهیم خشک شود.

رنگ آمیزی تخم مرغ با طرح پارچه

به همین راحتی تونستیم به سادگی تخم مرغ های زیبایی را برای هفت سین و عید نوروز طراحی و تزیین کنیم.

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با روش های ساده

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با روش های ساده