آکاآپ: فوتبال یکی از محبوب ترین بازی های جهانی است که ترکیبی از قدرت، سرعت و مهارت می باشد و این بازی جهانی دارای طرفداران متعددی می باشد که روزانه بازی تیم های مختلف را رسد و مشاهده می کنند تا از جابجایی رتبه تیم خود در سطوح مختلف جهانی مطلع شوند.

با این حال این ورزش تیمی که متشکل شده از یازده نفر می باشد، یکی از پر هزینه ترین بازی های جهانی است که سالانه میلیاردها دلار صرف آن می شود و این نشان دهنده محبوبیت این بازی قدیمی در میان سایر بازی های جهانی می باشد. طی آماری که در چند وقت اخیر منتشر شد، گفته شد که در سطح 200 کشور جهان، چیزی بیش از 250 میلیون فوتبالیست وجود دارد که این واقعا فوق العاده می باشد.

بازی جهانی فوتبال از قدمت طولانی می باشد که اولین بار در سال 1866 میلادی در مدارس انگلستان شکل گرفت و امروزه بعد گذشته قرن ها بصورت مدرن بازی می شود و توسط سازمان فیفا که در سال 1904 میلادی شکل گرفته شد، بسیار گسترده و جدی تر شد.

از مهم ترین اطلاعاتی که ما از این ورزش جهانی می دانیم این است که باز درمیان دو تیم که هر تیم 11 نفر عضو دارد و در دو نیمه 45 دقیقه ای در زمین بازی با طول 90 تا 120 متر و عرض 45 تا 90 متر انجام می شود. اما این در حالی است که این بازی محبوب جهانی دارای حقایق دیگری می باشد که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا,  با مهم ترین حقایق بازی فوتبال آشنا خواهید شد.

حقایق جالب درباره فوتبال

1- حقایق کلی بازی فوتبال ؛

کانال حقایق فوتبالی

 

2- فوتبال ؛ معروف ترین بازی جهانی

فوتبال معروف ترین و محبوب ترین بازی جهان می باشد که دارای میلیون ها طرفدار می باشد که آمار تماشاچیان و طرفداران فوتبال، نسبت به بازی های دیگر، بسیار بیشتر و یا حتی غیر قابل مقایسه می باشد. اما آمریکایی ها و کانادایی ها فوتبال را بیشتر با نام " Soccer " می شناسند و اولین بازی بسکتبال با توپ فوتبال اجرا شد و این یکی از حقایق جالب بازی فوتبال می باشد.


3- هر بازیکن فوتبال در طول بازی چند کیلومتر می دود؟

شاید برای شما نیز تاکنون سوال شده باشد که در طول 90 دقیقه هر یک از بازیکنان فوتبال چقدر می دوند؟ جالب است بدانید که هر یک از بازیکنان فوتبال در طول بازی بصورت میانگین به میزان 9.65 کیلومتر در زمین بازی می دوند.


4- بزرگترین تولید کننده توپ فوتبال جهان

اصلی ترین و مهم ترین شیء ای که در بازی فوتبال از آن استفاده می شود، توپ فوتبال می باشد که جالب است بدانید کشور پاکستان چیزی نزدیک به 80 درصد توپ جهان را تولید می کند.

حقایق پیش بینی فوتبال

 

5- بزرگترین استادیوم فوتبال جهان

استادیوم می دی، واقع در کره شمالی بزرگترین استادیوم جهان با ابعاد 22500 متر مربع و گنجایش 150 هزار نفر شناخته می شود که ساخت آن 2.5 سال طول کشید.


6- تنها دروازه بانی که توپ طلای 2002 را برد!

آقای الیور کان معروف اولین و تنها دروازه بانی است که توانست در سال 2002 میلادی توپ طلای آن سال را به نام خود ثبت کند.


7- اولین باشگاه فوتبال جهان 

امروزه تعداد زیادی باشگاه فوتبال در سرتاسر جهان در سطوح مختلفی وحود دارد. اما اولین باشگاه فوتبال جهان باشگاه انگلیسی شفیلد می باشد که در سال 1857 میلادی تاسیس شد.

حقایق فوتبالی

 

8- ایده بازی فوتبال در فضا !

 آقای " نیل آرمسترانگ " یکی از فضانوردان معروف آمریکایی است که اولین انسانی می باشد که در طی ماموریت آپولو 11 در سال 1969 میلادی بر روی کره ماه قدم گذاشت. با این حال این فضانورد محبوب، ایده بازی فوتبال در فضا بر روی کره ماه را برای اولین بار اعلام کرد که توسط ناسا رد شد.


9- 5 برترین گل زن تاریخ ملی فوتبال 

  1. علی دایی / ایران / 109 گل
  2. کریستیانو رونالدو / پرتغال / 88 گل
  3. فرانس پوشکاش / مجارستان / 84 گل
  4. کونیشیگه کاماموتو / ژاپن / 80 گل
  5. گودفری چیتالو / زامبیا / 79 گل