اطلاعات عمومیاطلاعات عمومیفواید مشاوره برنامه ریزی درسی تلفنی

با گسترش علم و فناری و پیشرفت کشور ها و دانش آن ها، زمان اهمیت بیشتری در زندگی افراد پیدا کرده و هر آنچه که بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن نیاز های افراد را برطرف نماید می تواند گزینه ی مورد نظر و انتخابی آنان باشد.

حتی بسیاری از افراد به علت کمبود وقت از بسیاری از کار ها و حتی تفریحات خود چشم پوشی می کنند تا به کار های مهم تر خود برسند و زمان کم نیاورند. دانش آموزان نیز در این میان از این قائله مستثنی نیستند و در میان تمام افکار و دغدغه های دوران نوجوانی که همه ی ما به نوعی با آن ها درگیر بوده ایم، از فکر کنکور نیز غافل نمی شوند و مدام به آن فکر می کنند بی آنکه حتی قدم از قدم بردارند.

این دانش آموزان باید در نظر داشته باشند که با یک برنامه ریزی درست و نیز مشاوره تحصیلی تلفنی با موبایل می توانند از تمامی زمان های خود به بهترین شکل استفاده کرده و به همه ی کار های خود برسند بدون آنکه از چیزی کم بگذارند و یا کاری را انجام ندهند.

یک مشاوره تحصیلی تلفنی خوب می تواند به دانش آموزان این امکان را دهد تا بدون آنکه فرصتی را برای رفت و آمد به مراکز مشاوره از دست بدهند و ساعت ها در انتظار نوبت بمانند، در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ سوالات خود دست یابند.

همچنین از جمله دیگر مزیت های مشاوره تحصیلی تلفنی می توان عدم نیاز  به حضور فیزیکی دانش آموز دانست. بسیاری از افراد از اینکه به صورت حضوری و رو در رو مشکلات خود را مطرح کنند خجالت می کشند و در عین حال نگرانی و استرس کنکور را نیز نمی توانند در خود به تعادل برسانند.

بنابراین مشاوره تحصیلی تلفنی می تواند یکی از گزینه های مناسب برای دانش آموزانی باشد که اهداف بزرگی را در سر داشته و می خواهند با کمک ها و راهنمایی های یک فرد خبره قله های موفقیت را طی نمایند.

مشورت کردن با یک مشاوره ی مجرب می تواند بسیاری از نگرانی ها و دغدغه های دانش آموزان را برطرف کرده و آمادگی افراد را برای امتحانات و نیز کنکور افزایش دهد. مشاوره تحصیلی می تواند با در نظر گرفتن توانایی های فردی شما و مطابق با روش های مدیریت زمان، در تمامی زمینه های تحصیلی اعم از تست زنی و کاهش استرس و ... به شما کمک نماید.

 

برنامه ریزی درسی مقاطع تحصیلی مختلف

برنامه ریزی درسی در واقع به معنای طرح ریزی یک برنامه ی مدون برای رسیدن به اهداف آموزشی است. دانش آموزان خصوصا در مقطع متوسطه ی دوم به یک برنامه ریزی درست و اصولی نیاز دارند تا بتوانند برای کنکور سراسری و آزاد آماده شوند.

برنامه ریزی درسی به دانش آموزان کمک می کند که از فرصت های خود به بهترین شکل برای درس خواندن، مرور مطالب گذشته ،تست زنی و ... استفاده نمایند. پایه تحصیلی نهم نیز به دلیل انتخاب رشته از اهمیت به سزایی برخوردار است. بنابراین برنامه ریزی درسی پایه نهم می تواند برای دانش آموزان در راستای رسیدن به اهداف تحصیلی خود بسیار اثر بخش باشد.

چرا که مطالعه ی درست و اصولی در دوره ی متوسطه می تواند در رتبه ی شما در کنکور بسیار موثر بوده و در نتیجه آینده ی تحصیلی و شغلی شما را رقم بزند.

اگر آموزش های دوره ی متوسطه را به عنوان دوره ای واسطه ای میان آموزش ابتدایی و پایه و آموزش عالي در نظر بگيريم، به خوبی می توانیم اهمیت این دوره را متوجه شده و برای برنامه ریزی درسی مقاطع مختلف در این دوره هر چه سریع تر اقدام نماییم.

دوره ی متوسطه در واقع انتقال افراد از دوران کودکی به جوانی است که به علت وجود فشار های روحی و جسمی توامان با استرس کنکور، دانش آموزان و خانواده های آنان را مستاصل کرده و آشفتگی فکری را برای آنان ایجاد می نماید. اما دانش آموزان می توانند با یک برنامه ریزی درست و منسجم به این آشفتگی های ذهنی خود پایان داده و تمامی فکر ها و استرس های خود را به طور منظم و دسته بندی شده در ذهن خود در آورند.

همچنین دوره ی متوسطه به لحاظ مباني مختلف زيستي، رواني، فلسفي و اجتماعي دوره ی بسيار مهمي در زندگی دانش آموزان است که آینده ی بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل و یا ورود به بازار کار در این دوره مشخص می شود.

ضرورت برنامه ریزی درسی

همانگونه که ذکر شد، برنامه ریزی درسی به دلیل اهمیت بالایی که در نتایج کنکور افراد دارد، بسیار مهم بوده و بایستی به آن توجه ویژه ای داشت. برنامه ریزی درسی قطعا برای دانش آموزان با سطوح توانمندی و یادگیری مختلف،  متفاوت خواهد بود بنابراین محتوای برنامه ریزی ها بایستی برای هر فرد به صورت اختصاصی تعیین شود.

برای این منظور افراد می توانند از مشاوره برنامه ریزی درسی برای نگارش یک برنامه ریزی منحصر به فرد و مخصوص به خود استفاده نمایند.

پس از نگارش یک برنامه ریزی درست و اصولی به کمک مشاورین مجرب شما می توانید با در نظر گرفتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود به انجام عملی برنامه ریزی اهتمام ورزیده و به این طریق آینده ی خود را آنگونه که می خواهید رقم بزنید.

تربيت و آماده سازی نوجوانان و جوانان از جمله مهم ترین اهداف آموزش و پرورش است که بایستی با یک برنامه ریزی درست به آن جهت بخشید تا بتوانیم آینده ای روشن را برای کشور تصور کنیم. چرا که تعیین هدف درست و رشته ی مناسب با توانایی ها و ویژگی های فردی و نیز پیگیری برنامه ریزی توسط دانش آموزان می تواند در آینده برای آنان و جامعه بسیار مفید باشد.

بنابراین بررسی همه جانبه و شناخت نقاط قوت و ضعف دانش آموزان توسط خود، خانواده و یا مشاورین مجرب می تواند به تحلیل توانمندی های آنان کمک کند. شناخت توانمندی ها سبب می شود تا دانش آموزان با چشمانی باز به انتخاب رشته ی تحصیلی خود و بازار کار آن بیندیشند تا در آینده از تحصیل خود ناامید نشده و بتوانند با رضایت خاطر تحصیل کرده و در نهایت وارد بازار کار شوند.

 

برس حرارتی
تبلیغات