اطلاعات عمومیاطلاعات عمومیمشاوره مامایی تلفنی شبانه روزی در مرکز سلامت زنان

بچه دار شدن یکی از تصمیمات مهم برای هر زوجی است و بهتر است قبل از بچه دار شدن ، زوجین خود را برای این فصل از زندگی آماده کنند؛ برای این که خانم دوران بارداری سلامتی را پشت سر بگذارد،  توصیه می شود قبل از اقدام برای بچه دار شدن، با متخصصین این حوزه مشورت کرده و بدن و روح و روان  خود را برای این تغییر آماده نماید. دوران بارداری، یکی از پر چالش ترین زمان ها برای خانم هاست و در این دوران خانم با چالش های جدید روبرو شده و به دلیل تغییرات هورمونی و فیزیکی در بدن خانم، سبک زندگی فرد متفاوت خواهد شد.

برای این که آگاهی افراد در مورد دوران بارداری بیشتر شده و بدانند قبل از بارداری چه اقداماتی باید انجام دهند تا دوران بارداری سلامتی را پشت سر بگذرانند، باید در مورد این مسائل اطلاعات کافی کسب کرده و با آگاهی و آمادگی برای بچه دار شدن اقدام کنند؛ حال اگر زوجی به صورت ناخواسته بچه دار شدند  و از قبل برای بچه دار شدن برنامه ریزی نکرده بودند، چه کار باید کنند؟!  در این شرایط اصلا نگران نباشید. در صورتی که به هر دلیل به صورت ناخواسته بچه دار شدید و از این تغییرات شوکه شده اید، در قدم اول توصیه می شود با مشاورین این حوزه مشورت کنید و خود را برای دوران بارداری و بچه دار شدن آماده نمایید؛ قدم بعدی یافتن یک متخصص  حاذق در این زمینه و مراجعه منظم و مشورت گرفتن از اوست.

از جمله افرادی که می توانند به خانم های باردار و افرادی که قصد بارداری دارند کمک بسیاری کنند، مشاورین مامایی هستند! این افراد با استناد به تحصیلات  و تجربه ای که در این زمینه داشته اند می توانند آگاهانه از زنان باردار، نوزادان تازه متولد شده و خانواده ها در طول دوران بارداری، قبل از بارداری و بعد از بارداری، مراقبت کرده و در این زمینه آن ها را راهنمایی نمایند.

معمولا ماماها اولین مراقبین هستند و این افراد کسانی اند که مراقبت های کامل بارداری را برای بارداری های کم خطر و سلامت ارائه می دهند .

در صورتی که به هر دلیل به مشاورین مامایی دسترسی ندارید، نگران نباشید!  راه دیگری هم برای ارتباط با این افراد وجود دارد. مشاوره مامایی تلفنی شبانه روزی مرکز سلامت زنان این امکان را به شما می دهد تا از هر جای کشور و در هر زمانی بتوانید از مشاوره مامایی بهره بگیرید و در مورد مسائل و مشکلات بارداری با مشاورین ماما صحبت کنید.

 

نکاتی که در مورد بارداری باید بدانید:

مشاوره بارداری

باردار شدن همه خانم ها به یک روش نیست! ای بدین معنی است که بعضی از افراد به صورت طبیعی بچه دار می شوند و بعضی دیگر به هر دلیل با روش های دیگری از جمله بارداری به روش آی وی اف ، بارداری به روش میکرو و ... صاحب بچه می شوند.

در صورتی که می خواهید در مورد روش های مختلف بارداری، شرایط و هزینه آن ها اطلاعات بیشتر کشب کنید، می توانید از مشاوره بارداری تلفنی بهره ببرید و در کمترین زمان و بدون طی مسیر طولانی اطلاعات لازم را از کارشناسان این حوزه دریافت کنید.

 

آیا  قرص دوفاستون در بارداری ممنوع است؟

قرص دوفاستون برای بیماری هایی که به دلیل فقدان پروژسترون ایجاد شده اند، تجویز می شود و مصرف قرص دوفاستون در بارداری به دلیل این که این قرص از جمله قرص های هورمونی است، توصیه نمی شود و بهتر است اگر باردارید و یا قصد بارداری دارید، قبل از مصرف حتما با پزشک مشورت کرده و هرگز خودسرانه این قرص را مصرف نکنید.

به طور کلی مصرف این قرص برای افرادی که خونریزی های نامعلوم در ناحیه واژن دارند،باردارند و یا میخواهند اقدام به بارداری کنند،به این قرص حساسیت دارند، سابقه سکته مغزی و لخته شدن خون دارند و یا در خانواده سابقه سرطان پستان، کبد و یا سرطان آندومتر  وجود داشته، توصیه نمی شود و قبل از مصرف باید این موراد را به پزشک یادآوری کرده و خودسرانه اقدام به مصرف این قرص نکنند.

 

بیماری های دوران بارداری

همان طور که می دانیدبا توجه به شرایط فرد، مراقبت های دوران بارداری متفاوت است و نمی توان نسخه کلی برای همه افراد پیچید اما به صورت کلی در دوران بارداری مشکلاتی برای مادر ایجاد شود که بهتر است در مورد این مسائل اطلاعات کاملی داشته باشد:

در این دوران بعضی از افراد به دیابت بارداری مبتلا می شوند و باید زیر نظر پزشک دیابت را کنترل نمایند. عوامل تشدید کننده دیابت در دوران بارداری، اضافه وزن بالا، فشار خون بالا، سطح بالای تری گلیسرید و ... است.

برای این که بتوانید از دیابت دوران بارداری پیشگیری کنید، بهتر است با متخصص این حوزه مشورت نمایید اما به طورت کلی توصیه می شود سعی کنید اضافه وزن خود را کاهش دهید و به یک وزن متناسب برسید.

روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش کنید و فعالیت بدنی داشته باشید.

رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید و غذاهای چرب و پر کالری را حذف کنید.

:یکی دیگر از مواردی که ممکن است در دوران بارداری خانم ها با آن مواجه شوند، آلرژی در بارداری است. در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی بدن مادر و افزایش رطوبت و حرارت بدن، نشانه های آلرژی بیشتراز قبل دیده می شود و یا حتی ممکن است برای اولین بار آلرژی را در دوران بارداری تجربه کنید.

در دوران بارداری، مخصوصا  سه ماهه اول بارداری مصرف داروهایی مانند سیتریزن برای درمان آلرژی توصیه نمی شود و با دیدن نشانه های آلرژی در بارداری حتما به پزشک مراجعه کرده و از دستورات متخصص برای درمان آلرژی پیروی کنید.

 

 

  

 

برس حرارتی
تبلیغات