آکاایران: آیا میدانید خرس پاندا چقدر عمر میکند!؟ آیا میدانید نگه داشتن بیش از ادرار چه خطری دارد!؟ آیا میدانید قدیمی ترین کتابخانه جهان در کدام کشور قراردارد و چه قدمتی دارد؟ در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران , سری پنجاه و هفتم از جدیدترین آیا میدانستید هایی که پیرامون زندگی ما وجود دارد را برای شما عزیزان و همراهان آکا گردآوری کرده ایم. دانستنی های جالبی که شما را مبهوت خود میکنند. برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

آيا ميدانستيد که...

آیا میدانستید تمام خطوط پروازی در سراسر جهان برای صرفه جویی در سوخت با سرعت 10 درصد یا کمتر نسبت به سال 960 پرواز میکنند.آیا میدانید پزشکی

 آیا میدانستید های خنده دار

آیا میدانستید ساختار اینترنت ، سلول های مغزی و کل کائنات بسیار شبیه هم هستند.

آیا میدانستید؟

آیا میدانستید 7 درصد تمام سیب زمینی هایی که در آمریکا تولید میشه توسط فست فود مک دونالد خریداری و استفاده میشود.

 آیا میدانستید های پزشکی

آیا میدانستید جغد حین پرواز هیچ صدایی ایجاد نمیکند.و در واقعه میشه گفت پرواز اونا کاملا بی صداست.طعمه جغد زمانی متوجه حضور جغد میشود که شکار شده.

آیا میدانستید زنان

آیا میدانستید 30 درصد از بچه های هلندی در خانه هایشان به دنیا میایند. آيا ميدانستيد هاي جالب

آیا میدانستید در سال 1755 زلزله ای 9 ریشتری شهر لیسبون را به لرزه در آورد . و سبب مرگ 275 هزار تن شد.این زلزله همچنین باعث سونامی و آتش سوزی محیبی شد که در آخر 75 درصد از شهر را ویران کرد.

آیا میدانستید های جالب

آیا میدانستید قدیمی ترین کتاب فروشی شناخته شده جهان در پرتقال واقعه شده است. قدمت کتابفروشی این شهر به سال 1732 میلادی باز میگردد و یا اینکه پرتقال 70 درصد انرژِ خود را از منابع تعجیل پذیر ، مثل سدهای آبی ، باد و خورشید به دست میاره.

آیا میدانستید خنده دار

آیا میدانستید نگه داشتن طولانی مدت ادرار میتونه باعث مرگ بشه.

آیا میدانستید جدید

آیا میدانستید که در زمان عمل دم یعنی موقعه ی که نفس را به داخل ریه هاتون میکشید شما اصلا نمیتونید صحبت کنید.آیا میدانستید های باور نکردنی