آکاایران:آیا میدانید سردترین نقطه کره زمین کجاست!؟ آیا میدانید بزرگترین درخت دنیا کجاست!؟ در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران , سری سی و چهارم از جدیدترین آیا میدانستید هایی که پیرامون زندگی ما وجود دارد را برای شما عزیزان و همراهان آکا گردآوری کرده ایم. دانستنی های جالبی که شما را مبهوت خود میکنند. برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

1.آیا میدانستید در سال 2007 نهنگی را با یک سرنیزه در بدنش یافتند. پس از بررسی مشخص شد این سرنیزه مربوط به سال 1890 است! در واقع این نهنگ طی یک قرن گذشته با این زخم زندگی کرده بود.آیا میدانید های عجیب

2.آیا میدانستید سکسکه بیشتر از 5 دقیقه طول نمیکشد.آیا میدانستید های باور نکردنی

آیا میدانستید خنده دار

4.آیا میدانستید سال 87 در پارک ملت برای رکوردشکنی یک ساندویج 1500 متری درست کردند ولی قبل از اینکه کارشناس های گینس آن را متر کنند با هجوم مردم خورده شد.

آیا میدانستید علمی

5.آیا میدانستید در آلمان قرون وسطی زوج ها قانونا مسائل خود را با نوعی جنگ تن به تن حل می کردند مرد تا کمر در چاله فرو میرفت و یک دستش را پشتش میگذاشت ، حرکت برای زن آزاد بود و با کیسه ی پر از سنگ مسلح میشد.

آیا میدانستید های خنده دار

6.آیا میدانستید بلندترین درخت جهان Hyperion نام دارد که در مکان مخفی و اسرار آمیز در کالیفرنیای شمالی محافظت میشود و هرگز به طوری علنی آشکار نشده است.

آیا میدانستید های پزشکی

7.آیا میدانستید هر گوش اسب، دارای 16 ماهیچه است که به اسب قابلیت این را می دهد که گوش خود را 180 درجه بچرخاند.

آیا میدانستید تلگرام

8.آیا میدانستید حس بویایی مورچه با گرگ برابری می کند.آیا میدانستید زنان

9.آیا میدانستید پایگاه وستوک در قطب جنوب با دمای 8902 درجه سانتی گراد سردترین نقطه روی زمین به حساب می آید.

آيا ميدانستيد

10.آیا میدانستید یک چهارم استخوان های بدن در پا قرار دارند.آیا میدانستید؟